SEO -Search Engine Optimize

Optimalizácia pre vyhľadávače: aby bolo vašu webstránku ľahké nájsť

Založili ste si nedávno webstránku? Potom asi riešite ako o nej dať svetu vedieť a ako na ňu priviesť prvých návštevníkov. Tu pomôže optimalizácia webu pre vyhľadávače.

Okrem investícií do reklamy a propagácie by ste sa mali už na začiatku zamerať aj na tzv. SEO. Vysvetlíme vám, čo sa pod týmto označením skrýva a ako pomôže práve vašim stránkam.
Čo je to SEO alebo optimalizácia webu pre vyhľadávače?

Skratka SEO (Search Engine Optimization) býva najčastejšie prekladaná ako optimalizácia webu pre vyhľadávače alebo jednoduchšie ako optimalizácia vyhľadateľnosti. Pod SEO tak spadajú najrôznejšie metódy a techniky, cieľom ktorých je zlepšiť viditeľnosť webu v internetových vyhľadávačoch (medzi ktoré patria napríklad Google, Zoznam ale i YouTube a mnoho ďalších). Vďaka týmto metódam sa potom vaše stránky môžu zobrazovať vo výsledkoch vyhľadávania častejšie a na lepších pozíciách.

optimalizácia pre vyhľadávače

Aby sme ale uviedli konkrétny príklad. Dajme tomu, že ste si založili webové stránky, na ktorých prezentujete svoje nové pezinské kaderníctvo. Potom budete pravdepodobne chcieť, aby vaše stránky našli aj tí, ktorí nepoznajú ich presnú adresu. Bolo by tak dobré, keby sa náhľad vášho webu zobrazil vo výsledkoch vyhľadávania ľuďom, ktorí v Google alebo Zozname zadajú do vyhľadávacieho políčka napr. „kaderníctvo Pezinok“.

Aj k tomuto spojeniu nájde Google a Zoznam množstvo výsledkov. Je preto dôležité, aby ste boli nielen medzi nimi, ale pokiaľ možno i medzi prvými, nie až niekde na poslednej stránke. Málokto ich totiž prechádza všetky. Väčšina z nás kliká len na odkazy na prvej stránke a na ďalšie sa ani nedostane.

TIP: Z výskumov vyplýva, že na druhé a ďalšie stránky s výsledkami vyhľadávania sa dostanú asi len 2 % ľudí. Ideálne tak je, keď sa vaše stránky zobrazujú na dôležité slová a frázy už na prvej stránke. To je síce pre novovzniknuté weby pomerne ťažké, nič ale nie je nemožné. S trochou usilovnosti a času tam môžete byť raz aj vy.

tvorba web stranok
FOLLOW ME

Mobile Apps

Lorem ipsum dolor sit amet, coctetur adipiscing elit.

Creative Websites

Lorem ipsum dolor sit amet, coctetur adipiscing elit.

SEO Optimization

Lorem ipsum dolor sit amet, coctetur adipiscing elit.

Brand Solutions

Lorem ipsum dolor sit amet, coctetur adipiscing elit.